Kategorie:

10 najbardziej innowacyjnych chatbotów w sieci

Avatar
Opublikowane przez admin

Podobnie jak ujmująco sztywne roboty, które widzieliśmy w niezliczonych filmach – tragiczne, żałosne maszyny torturowane przez ich boleśnie ograniczony zakres emocjonalny, bezskutecznie mające nadzieję na osiągnięcie wyższego stopnia człowieczeństwa – chatboty często brzmią prawie jak ludzkie, ale nie do końca. Ich mowa jest niezręczna, kadencja jakoś wyłączona.

Co to są chatboty?

Chatboty – zwane również „agentami konwersacyjnymi” – to aplikacje, które naśladują pisaną lub mówioną mowę ludzką w celu symulowania rozmowy lub interakcji z prawdziwą osobą. Istnieją dwa główne sposoby, w jakie chatboty są oferowane odwiedzającym: za pośrednictwem aplikacji internetowych lub samodzielnych aplikacji. Obecnie chatboty są najczęściej używane w przestrzeni obsługi klienta , przyjmując role tradycyjnie pełnione przez żyjące, oddychające istoty ludzkie, takie jak pracownicy wsparcia poziomu 1 i przedstawiciele ds. Satysfakcji klienta.

Jak działają chatboty?

W sercu technologii chatbota leży przetwarzanie języka naturalnego lub NLP, ta sama technologia, która stanowi podstawę systemów rozpoznawania głosu używanych przez wirtualnych asystentów, takich jak Google Now, Siri firmy Apple i Cortana firmy Microsoft.

Chociaż technologia chatbota wyraźnie różni się od technologii przetwarzania języka naturalnego, ta pierwsza może tak naprawdę rozwijać się tak szybko, jak ta druga; bez ciągłego rozwoju NLP, chatboty pozostają zdane na łaskę aktualnej zdolności algorytmów do wykrywania subtelnych niuansów zarówno w dialogu pisemnym, jak i ustnym.

Sprawdź też czym są chatboty: https://algov.pl/co-to-jest-chatbot-i-dlaczego-musisz-go-miec/

W tym miejscu zmaga się większość aplikacji NLP, a nie tylko chatboty. Każdy system lub aplikacja, która opiera się na zdolności maszyny do analizowania ludzkiej mowy, prawdopodobnie zmaga się ze złożonością charakterystyczną dla elementów mowy, takich jak metafory i porównania. Pomimo tych znacznych ograniczeń chatboty stają się coraz bardziej wyrafinowane, responsywne i bardziej „naturalne”.

Top 10 chatbotów

  1. Endurance: towarzysz dla pacjentów z demencją
  2. Casper – Pomaganie bezsennym przetrwać noc
  3. Disney – Rozwiązywanie przestępstw z postaciami fikcyjnymi
  4. Marvel – Ochrona galaktyki dzięki zwrotnicom komiksów
  5. UNICEF – pomoc społecznościom zmarginalizowanym, aby usłyszano
  6. MedWhat – szybsze stawianie diagnozy lekarskiej
  7. Roof Ai – automatyczne generowanie i przypisywanie namiarów
  8. NBC – Pomoc Newshounds w nawigacji po nagłówkach
  9. Unilever – podnoszenie świadomości dzięki maskotkom marki
  10. ALICE – Bot, który wypuścił tysiąc… innych botów

Naukowcy z laboratorium badawczego sztucznej inteligencji Facebooka przeprowadzili podobny eksperyment co robot Turinga, umożliwiając chatbotom interakcję z prawdziwymi ludźmi.

W szczególnie niepokojącym przykładzie niespodziewanych konsekwencji boty wkrótce zaczęły opracowywać własny język – w pewnym sensie. Po krótkim pobycie w Internecie naukowcy odkryli, że ich boty zaczęły znacznie odbiegać od zaprogramowanych wcześniej ścieżek konwersacyjnych i reagowały na użytkowników (i siebie nawzajem) w coraz bardziej dziwny sposób, ostatecznie tworząc własny język bez udziału człowieka.

Czy chatbot jest dla Ciebie?

Chociaż „język” opracowany przez boty wydaje się być w większości niezrozumiały bełkot, incydent uwydatnił, w jaki sposób systemy sztucznej inteligencji mogą i często odbiegają od oczekiwanych zachowań, jeśli mają taką szansę.

Jednak rewelacje na tym się nie skończyły. Naukowcy dowiedzieli się również, że boty stały się niezwykle wyrafinowanymi negocjatorami w krótkim czasie, a jeden z botów próbował nawet wprowadzić w błąd badacza, wykazując zainteresowanie konkretnym przedmiotem, aby mógł uzyskać kluczową przewagę negocjacyjną na późniejszym etapie, dobrowolnie „poświęcając się ”Przedmiot, którym udawał zainteresowanie, wskazujący na niezwykły poziom premedytacji i strategicznego„ myślenia ”.

Jednak tak samo nieodparte, jak ta historia była dla serwisów informacyjnych, inżynierowie Facebooka nie wyciągnęli wtyczki z eksperymentu ze strachu, że boty w jakiś sposób potajemnie zmowywały się, aby uzurpować sobie zwierzchników z mięsem i zapoczątkować nową erę dominacji maszyn. Zakończyli eksperyment ze względu na fakt, że gdy boty dostatecznie odbiegały od akceptowalnych parametrów języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *