Podnośnik żaba

Podnośnik żaba

Konieczność podniesienia pojazdu lub podobnego pojazdu na czas prac usuwania awarii lub przeprowadzania remontu to jedna z głównych akcji przeprowadzanych w warsztatach samochodowych i warsztatach naprawczych. Do przeprowadzania tych prac uzywa się różnego rodzaju urządzenia, które pozwalają przeprowadzić je szybko, bezpiecznie dla pracownika oraz bez uszczerbku dla naprawianego samochodu. Jednym z urządzeń technicznych stosowanych powszechnie w warsztatach samochodowych jest podnośnik hydrauliczny zwany popularnie podnośnik hydrauliczny.

Lewarek żaba jest urządzeniem stosunkowo tanim oraz ma wiele zalet, które czynią go bardzo użytecznym i wręcz nieodłącznym osprzętem nie tylko warsztatów, lecz również niejednego auta. Lewarek żaba ma bardzo nieskomplikowaną budowę, która przekłada się na prostotę obsługi. Wśród oferowanych na rynku modeli podnośnika żaba są tak urządzenia uruchamiane manualnie, jak i zgrane ze kompresorami samochodowymi. Te ostatnie znacznie ułatwiają działania, choć te ręczne również można uruchamiać bez większego wysiłku. Znaczna większość podnośników żaba zaopatrzona jest w dźwignię hydrauliczną, która pozwala na podnoszenie kilkutonowych samochodów i innych ciężkich elementów przez jedną osobę. Większość z nich kierowana jest manualnie, choć zdarzają się również wersje z pedałem nożnym. Wszystkie lewarki żaba powinny być oznaczone symbolem zgodności CE. Lewarki żaba umożliwiają uniesienie auta o różnej wadze i gabarytach, zaczynając od małych samochodów osobowych, a zakańczając na wielotonowych autach ciężarowych.

Na rynku oferowane są lewarki Żaba mogące podnieść auto o masie 40 ton. Wszystkie lewarki żaba zaopatrzone są w kółka, które umożliwiają swobodne kierowanie podnośnikiem w czasie jego używania. Oferowane są również wersje specjalne podnośników żaba, przystosowane do podnoszenia samochodów z niskim zawieszeniem, takich jak samochody sportowe. Mobilne i praktyczne podnośniki żaba produkowane są z mocnych materiałów oraz charakteryzują się trwałą budową. Są dzięki temu urządzeniami bardzo trwałymi i odpornymi na uszkodzenia.

Wstecz
Copyright Reserved - Aeroart